Anty-doping

GFNY Anty-Doping

GFNY nie jest sygnatariuszem kodeksu WADA, ale uznaje znaczenie czystej rywalizacji i uczciwości w sporcie. Właśnie z tego powodu, GFNY realizuje swój własny program antydopingowy, który obejmuje przestrzeganie WADA Prohibited List. 

W 2012 roku GFNY był pierwszym amatorskim wyścigiem na świecie, podczas którego, oprócz tradycyjnych badań w trakcie zawodów (IC), przeprowadzono również testy poza zawodami (OOC). Bardziej kosztowne i trudniejsze testy OOC są powszechnie uznawane za najlepszą metodę sprawdzania kolarzy.

Z przyczyn etycznych i metodycznych, GFNY jest przeciwny praktykom dopingu w sporcie i w pełni popiera stanowisko Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) dotyczące stosowania zakazanych substancji i metod.

Używanie, posiadanie i/lub handel zabronionymi substancjami, metodami, zachęcanie lub doradztwo w zakresie ich stosowania lub podejmowanie środków mających na celu zamaskowanie użycia zabronionych substancji przez dowolnego uczestnika naszych zawodów jest niedopuszczalne i nie będzie tolerowane.

GFNY zastosował politykę i procedury antydopingowe WADA, aby zapewnić czystą, zdrową i uczciwą atmosferę sportową dla wszystkich zawodników.

Zasady i przepisy polityki antydopingowej GFNY mają na celu:
- promować GFNY jako zawody wolne od środków dopingujących;
- utrzymać i zachować etykę sportu;
- upewnienie się, że wszyscy sportowcy mają możliwość równego konkurowania;
- ochronę zdrowia fizycznego i psychicznego sportowców;
- zachęcanie innych federacji i organizatorów do wprowadzania podobnych regulacji na swoich wyścigach;

Sportowcy, którzy będą mieli pozytywny wynik kontroli antydopingowej na GFNY, otrzymają natychmiastowy, dożywotni zakaz na wszystkie wydarzenia GFNY. Ponadto, GFNY zastrzega sobie prawo do zażądania od oferenta odszkodowania za szkody wynikające z obniżenia reputacji wyścigu, które będą wynikiem jego pozytywnej kontroli antydopingowej. 

W 2012 r. dwóch mężczyzn w pierwszej dziesiątce wyścigu Gran Fondo New York uzyskało pozytywną ocenę EPO.
W 2015 roku pierwszy mężczyzna na linii mety i trzecia kobieta na linii mety mieli pozytywny wynik testu na testosteron.

Wyniki te są pozytywnym sygnałem, że nasze testy działają. Nie możesz znaleźć oszustów, dopóki ich szukasz.

Celem tej strony jest zakomunikowanie wsparcia WADA przez GFNY i dostarczenie niezbędnych informacji naszym sportowcom.

Więcej informacji:

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne 

Zasady antydopingowe GFNY (klauzula 9) 

Strona internetowa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) 

Globalna strona internetowa DRO

Lista substancji i metod zabronionych

Antydopingowe Pogotowie Informacyjne